foglio cm 51,5x61,5, matrice cm 49x58 (1660-1718/19) ... hisce praeter caeteras adjunximus majorum ejus insularum Siciliam quae tribus scopulis vrastum procurrit in aequor. montibus et sese qua porrigit Aetna perustis incisione a doppia pagina con acquerellatura, titolo entro decorativo cartiglio, alcuni difetti, restauri lungo la linea di piegatura centrale